Ziraat Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası telefona havale işlemlerini gerçekleştirmek için, bankaya ait müşteri hizmetleri sistemi, mobil bankacılık uygulaması, internet bankacılığı uygulaması ya da ATM cihazları kullanılmaktadır. Ziraat cebe havale işlemleri sonrasında, banka müşterisi olan ya da olmayan herkesin cep telefonu adına para transferi gerçekleştirilecektir. Para transferinin iptal edilmemesi için banka tarafından belirtilen koşullara uyulması ve para transferinin zaman aşımına uğramaması gerekecektir. Günlük işlem limitleri ve aylık toplam işlem limitleri aşılmadığı sürece, tek seferde istenen tutarda cebe havale yapılabilir.

Ziraat Cebe Havale İşlemlerinin Özellikleri Nelerdir?

Cebe para transferi işlemleri, farklı kişilere ait telefon numarası üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bankada kayıtlı cep telefonu numarasına cebe havale işlemi yapılamazken, farklı telefon numarasına da belirli tutarda para transferi gerçekleştirilmektedir. Ziraat Bankası ATM’leri üzerinden çekilebilen cebe havaleler, banka hesabı bulunmayan kişilere para transferi yapılmasını sağlamaktadır. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık sistemleri kullanılarak gerçekleştirilen cebe havale işlemlerinde, herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Cep telefonu numarasına havale üzerinden gönderilen para bakiyeler, 24 saat dolmadan çekilmelidir. 24 saat içinde çekilmeyen bakiyeler, havale yapan hesaplara iade edilecektir.

Ziraat Cebe Havale İşlemleri Nasıl Yapılır?

Cep telefonuna para göndermek için Ziraat Bankası internet bankacılığı ya da mobil bankacılık sistemlerinden bir tanesi kullanılmaktadır. Online bankacılık sistemlerine giriş yapmak için T.C. kimlik numarası ve bankacılık şifresi kullanılmalıdır. Sistem girişi yapıldıktan sonra, menüde yer alan “Para Transferi” bölümü açılmalıdır. Para transferi için açılan işlem bölümünden “Cebe Para Gönderme” seçeneğine tıklanmalıdır. Sayfada talep edilen bilgiler, para transferi yapılacak cep telefonu numarası ve telefon numarasının isim soy isim bilgileridir. Telefon numarasının eksiksiz ve hatasız şekilde girilmesi, havale işleminin güvenli şekilde tamamlanması için oldukça önemlidir. Cep telefonu numarasına gönderilmek istenen limit de belirlendikten sonra, para transferi için talimat verilmesi gerekecektir. Cebe havale işlemleri onaylandıktan sonra, birkaç dakika içerisinde telefon numarasına iletilecektir.

Ziraat Cebe Havale Limit Dağılımı Nasıldır?

Cebe havale işlemlerinin limitleri aşağıda belirtildiği gibidir:

  • Bir gün içerisinde, en fazla 2 defa cebe havale işlemi yapılabilir. Günlük cebe havale limiti 500 TL olarak hesaplanmıştır.
  • 1 hafta içerisinde, en fazla 4 adet cebe para transferi işlemi yapılmaktadır. Haftalık olarak belirlenen cebe havale işlem sınırı 1.000 TL tutarındadır.
  • 1 ay içerisinde yapılabilecek cebe havale sayısı 6’nın üzerine çıkamaz. Ay içerisindeki en yüksek cebe havale limiti500 TL olarak hesaplanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir