Vakıfbank Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Vakıfbank telefon bankacılığı üzerinden, bankacılık işlemlerinin %90’ı gerçekleştirilmektedir. Banka hesaplarının takibi, banka işlemlerinin online olarak gerçekleştirilmesi, şifre işlemleri, kredi ya da kredi kartı işlemleri gibi birçok işlemin gerçekleştirildiği Vakıfbank müşteri hizmetleri, banka tarafından belirlenen 2 farklı telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir. Sabit hat ve kurumsal hat üzerinden müşteri hizmetlerini arayan kişiler, işlemleri doğrultusunda sesli yanıt sistemi tarafından yönlendirilecektir. Vakıfbank müşteri hizmetleri için belirlenen kurumsal hatta, 0 (850) 222 07 24 iletişim numarası üzerinden ulaşılmaktadır.

Vakıfbank Müşteri Hizmetlerinin Genel Özellikleri

Telefon bankacılığı sistemine erişim sağlanan Vakıfbank müşteri hizmetleri, kullanıcıların acil işlemlerinin anında tamamlanması için 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Sadece T.C. kimlik numarası ya da müşteri numarası kullanılarak, Vakıfbank müşteri hizmetleri sistemine giriş yapılabilir. Müşteri hizmetleri girişinde açılan sesli yanıt sistemi, yapılmak istenen işlemler için gerekli yönlendirmeyi gerçekleştirecektir. Müşteri hizmetleri üzerinden müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra, bankacılık işlemlerinin tamamı için müşteri temsilcisine talimat verilebilir. Aynı şekilde, telefon bankacılığı sistemi için hazırlanan sesli yanıt sistemi üzerinden de hızlı ve kolay bir şekilde banka işlemleri tamamlanabilir.

Vakıfbank Müşteri Hizmetleri İşlemleri Nasıl Yapılır?

Vakıfbank müşteri hizmetleri girişi için T.C. kimlik numarası ya da müşteri numarası kullanılmalıdır. Banka tarafından belirlenen online bankacılık şifresi de girildikten sonra, sistemde kaydedilen cep telefonu numarasına gelecek SMS güvenlik şifresinin doğrulanması gerekir. Müşteri hizmetleri sesli yanıt sisteminin talep ettiği güvenlik doğrulama işlemleri tamamlandıktan sonra, telefon bankacılığı sistemi açılacaktır. Sadece sesli yanıt sisteminin yönlendirmesi kullanılarak, otomatik işlemler menüsü açılabilir ve genel bankacılık işlemleri otomatik talimatla gerçekleştirilebilir. Vakıfbank müşteri hizmetleri işlemleri hakkında yardım talep eden kişiler, Vakıfbank müşteri temsilcisiyle irtibat kurabilirler. Müşteri temsilcisinin talep edeceği güvenlik bilgileri doğrulandıktan sonra, istenen tüm bankacılık işlemleri için talimat verilebilir.

Vakıfbank Müşteri Hizmetlerinden Yapılan İşlemler Nelerdir?

Vakıfbank telefon bankacılığı işlemleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Kredi kartı ve banka kartı şifre işlemleri
 • Kredi kartı başvurusu ve başvuru sorgulaması
 • Kredi başvurusu ve başvuru sorgulaması
 • Fatura otomatik ödeme talimatı
 • Vergi borcu ödemeleri ve fatura ödemeleri
 • Kurum ödemeleri
 • Kredi ve kredi kartı taksit ödemeleri,
 • EFT ve havale para transferi
 • Döviz para birimi swift transfer işlemleri
 • Yeni banka hesabı açma ya da kapama
 • Kredi kartı limit artırma ve limit azaltma işlemleri

Müşteri hizmetlerinden yapılan işlemler, online bankacılık üzerinden yapılan işlemlerle bire bir uyumludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir