Vakıfbank Ek Hesap Nedir?

Vakıfbank tarafından ek hesap olarak müşterilere sunulan kredili bankomat hesabı ile acil nakit ihtiyaçlarında kredi çekmeye ve kredi kartı kullanmaya gerek yoktur. Vakıfbank ek hesap sayesinde müşteriler hesaplarında para olmasa dahi banka tarafından belirlenen limitler doğrultusunda uygun faizlerle kredi kullanabileceklerdir.

Vakıfbank Kredili Bankomat Hesabı Nedir?

Vakıfbank kredili bankomat hesabı müşterinin hesabına tanımlanan ek hesaptır. Kredili bankomat hesabı ile hesapta para olmasa bile kredi kullanılabilir. Vadesiz mevduat hesabı olan bu hesapta yeterli miktarda para olmasa dahi Vakıfbank ATM’leri aracılığı ile nakit para çekilip kullanılabilir. Kullanılan süre içinde de belirlenmiş oranlarda faiz uygulanır. Vakıfbank ek hesap başvuruları şubeye ya da http://www.vakifbank.com.tr internet şubesi üzerinden de yapılabilir.

Vakıfbank Ek Hesap Açma Nasıl Olur?

Vakıfbank ek hesap açmak isteyen müşteriler mesai saatleri içerisinde banka şubelerine giderek işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bunun dışında internet bankacılığı, ATM ve SMS yoluyla haftanın her günü 7/24 ek hesap başvuruları kabul edilmektedir. Ek hesap açılması için müşterinin vadesiz hesabı olmalıdır.

Vakıfbank ek hesap başvurusunu SMS yoluyla gerçekleştirmek isteyen kişiler, EKH yazıp TC kimlik numarasını ekleyip istediği limiti de belirterek 5224 numaralı hatta SMS gönderebilir. ATM aracılığı ile başvuru yapmak isteyen müşteriler de ATM menüleri arasında yer alan Diğer İşlemler menüsünde bulunan Başvuru seçeneğinden sonra Ek Hesap Talebi bölümünü seçerek hesap açabilirler.

Şubeler aracılığı ile ek hesap açan müşterilere elden sözleşme ve ekler verilir. İnternet ya da ATM üzerinden hesap açıldığı takdirde mail olarak sözleşme ve ekler müşterinin mail adresine iletilir.

Vakıfbank Kredili Bankomat Özellikleri Nelerdir?

Vakıfbank kredili bankomat detayları şu şekildedir:

  • Hesapta yeterli miktarda para olmasa dahi kredili bankomattan nakit para çekilebilir.
  • EFT, havale ya da diğer türlü bankacılık işlemleri ek hesap üzerinden halledilebilir.
  • Ek hesap eksi bakiye durumunda olduğunda, müşterinin hesabına para girişi olduğu takdirde otomatik olarak eksi bakiye kapatılır.
  • Ödenecek faiz bedeli ise kullanılan kredinin kullanıldığı gün kadar hesaplanır.
  • Düzenli ödeme talimatı verilerek hesapta para olmadığı takdirde kredili hesaptan faturalar ödenebilir.
  • ATM, internet şubesi ya da telefon bankacılığı üzerinden başvuru yapıldıktan sonra imza işlemleri için Vakıfbank şubelerine bizzat gitmek gereklidir.

Vakıfbank ek hesap faiz uygulaması TCMB tarafından belirlenir. Ek hesaptan kullanılan paranın faizi günlük olarak hesaplanır. Hafta sonu ve resmi tatillerde de kullanılan para için faiz işlenmeye devam edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir