Ptt Kart Şifre Alma, Ptt Kart Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

PTT kart şifresini değiştirmek için yapılması gereken PTT Matik noktalarından birine gidip şifreyi değiştirmektir. PTT Matik noktasında PTT kart şifre değiştirme işlemi için kartı takıp mevcut şifreyi girmek ve işlemler menüsünde şifreyi değiştirmek yeterli olacaktır.

Birçok kişi artık bütün işlemlerini PTT Bankası üzerinden yapmaktadır, kolay EFT işlemleri gibi hizmet sunan PTT birçok bölgede yeni yeni ATM merkezleri ile hizmet veremeye devam etmektedir. Şu an için sadece banka kartı hizmeti sunan PTT kuruluşu şu an için kredi kartı hizmeti vermemektedir.

PTT Kart Şifresi Değişikliği Nasıl Yapılır?

PTT’de şifre değişikliği için ilk olarak kartı ATM’ye kartı takıp aktif olarak kullanılan şifre girilmelidir. Ardından gelen menüde şifre değiştir seçeneğine basılmalı ve ilk kutucuğa şuan ki kullanılan şifre girilmelidir. Sonrada iki ve üçüncü kutulara yeni şifre girilmelidir. Bu işlem tamamlandığı takdirde tamam seçeneğine tıklayarak yeni PTT kart şifre değiştirme işlemi hallolmuş olacaktır.

Ayrıca unutulmuş olunan PTT Kart şifresi de PTT Şubeye giderek sıfırlanabilir. PTT Kart şifresinin unutulması halinde, vatandaşların kart ve geçerli kimlik belgeleri ile birlikte en yakın PTT Merkez Müdürlüğünden dilekçe vererek yeniden şifre oluşturmaları mümkündür. Sıfırlanan şifreyi değiştirmek için de yukarıdaki yollar kullanılacaktır.

PTT Kart Şifresi Nasıl Alınır?

PTT kart şifresi almak için PTT hesap kartı sahibi olunması gereklidir. PTT üzerinden hesap kartı edinen kişiler, gerek ATM üzerinden gerekse POS alışverişi yapmak için PTT kart şifresine sahip olmalıdırlar. Yeni bir PTT Kart sahibi olan müşterilerin alışverişe başlamadan önce ilk olarak PTT şubelerine giderek kart şifresi talebinde bulunmaları gereklidir. Şubeler üzerinden yapılacak görüşme doğrultusunda birkaç dakika içerisinde kart şifresini alınarak kullanıma açılır. PTT şubelerine gitme gibi imkânı olmayan kart sahipleri ise 444 1 788 numara üzerinden müşteri hizmetlerine bağlanarak şifre alma işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Müşteri hizmetleri tüketiciden bazı kimlik bilgileri doğrulamasını yaptıktan sonra kart şifresi telefonunuza SMS olarak gelecektir.

PTT üzerinden yapılan tüm işlemler bankamatik kartı üzerinden vadeli hesaplar ile yapılmaktadır. PTT kart şifresini unutan kişiler de PTT kart şifre değiştirme işlemi için de bu adımları takip etmelidirler. Şifre alımları sadece PTT Bank için geçerli değildir. Hemen hemen ülke genelinde faaliyet gösteren tüm bankalar için kart şifresi alımı için hizmet vermektedir. Müşteri hizmetleri de şubeler kadar birçok konuda yardımcı olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir