Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Kredi kartının gönderim süresi yaklaşık olarak iki haftadır. Onaylanmış kredi kartı kaç günde gelir diye merak eden müşterilere kartları onaylandığı takdirde SMS ya da çağrı yoluyla bilgi akışı sağlanacaktır. Kredi kartının gönderim süresinde müşterinin söz konusu bankayla irtibat halinde kalıp kredi kartının teslimat süresini de takip etmesi gereklidir.

Kredi Kartının Onaylanma Süresi Ne Kadardır?

Kredi kartı onaylanma süresi yaklaşık olarak 10 güne tekabül eder. Bankanın kredi kartı başvurusunda bulunan müşteriyi değerlendirme sürecine aldıktan sonra gerek fiziki gerekse de sanal ortamda tüketici müşteriler tarafından onaylanan sözleşmelerin ardından kredi kartı başvurusu tamamlanır ve banka kredi kartını basar. Bu süreç tahmini olarak 10 gün sürmektedir.

Kredi kartı başvurusu onaylanan müşterilere, kredi kartı kaç günde gelir sorusunun cevabı olarak diğer bir ihtimalde bankanın hâlihazırda bir kredi kartını anlaşmalı olan kurye ile müşterinin ikamet ettiği adrese göndermesidir. Bu seçenekte de kuryenin teslimatı gerçekleştirme süresi de hemen hemen 10 gün olacaktır. Toplamda banka tarafından onaylanan bir kredi kartının alıcısına ulaştırma süresi hafta sonları ve resmi tatiller hariç 15 günü bulabilmektedir.

Kredi Kartının Alıcıya Teslimat Durumu Nasıl Takip Edilir?

Kredi kartının teslimat durumunun takibi bankanın müşterileri için internet şubesi üzerinden yapılabilir. Kart başvurusu yapılan bankanın internet şubesi kullanılarak kart teslimat durumu takip edilebilecektir. Eğer kredi kartı takibini yapmak isteyen birey bankanın aktif bir müşterisi değil ise kredi kartının durumu hakkında bankanın çağrı merkezini arayarak bilgi alabilir. Böylelikle kredi kartı teslimat süresi takip edilebilecektir.

Kredi Kartı Süre Tamamlanmasına Rağmen Gönderilmediyse Ne Yapılır?

Süre tamamlandığı halde kredi kartı gönderilmediği durumda banka ile irtibata geçilmesi ve durum hakkında bilgi alınması gereklidir. Bankanın belirlediği süre zarfında ya da ortalama olarak 15 gün içinde kredi kartı gönderilmemişse yapılması gereken ilk şey söz konusu banka şubesi ile iletişime geçilmesi gereklidir.

Banka tarafından aksi belirtilmediği ve teslimat gerçekleşmediği durumda kredi kartı basımı gecikmiş ya da henüz kuryeye teslim edilmemiş olabilir. Bunların yanında başka bir ihtimal de kurye alıcının adresini bulamamış olabilir. Bu ve benzeri durumlarda gönderim süresi uzayacaktır.

Kredi kartı kaç günde gelir diye merak eden tüketici müşterilerin kredi kartlarını ortalama iki hafta da teslim aldıkları bilmeleri gereklidir. Kredi kartının geciktiği durumlarda teslimatı netleştirmek ve gecikme sorununu ortadan kaldırmak için banka şubelerinden bilgi alınması gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir